|

Jak prowadzić biznes online w zgodzie z Tobą?

Ten artykuł przeczytasz w 5 minut 🔥


W dzisiejszym artykule dzielę się z Tobą refleksją na temat tego, jak prowadzić biznes w zgodzie ze sobą. Podam Ci trzy wskazówki na to, by Twoje działania i wysiłki włożone w rozwój biznesu, ale też i rozwój osobisty, przynosiły rezultaty. 

Startując z własnym biznesem, próbujesz wszystkiego, uczysz się różnych modeli biznesowych, strategii, przerabiasz kursy, szkolenia, mentoringi, budujesz markę osobistą. Wdrażasz wszystko w swoim biznesie i nic nie działa lub nie masz takich rezultatów, na jakie liczyłaś.

 Co jest nie tak?

Gdzie tkwi problem?

Główne powody, dla których nie osiągasz wyników, choć wydają się dość oczywistymi i powszechnie znanymi tematami, to jednak tak często są przez nas zapominane i pomijane.

Jeśli chcesz odnieść sukces, zaskarbić sobie ludzi i pozyskać odbiorców i klientów, musisz być sobą. Dokładnie tą osobą, którą jesteś na co dzień. Prowadząc własny biznes, nie możesz udawać kogoś, kim nie jesteś. Jeśli jesteś osobą zorganizowaną, jesteś strażnikiem porządku i planu, Twój biznes też taki będzie. Ale jeśli masz bardziej chaotyczną naturę, dokładnie taki sam będzie jawił się Twój biznes. Jeśli nie jesteś rannym ptaszkiem, nie kreuj się na osobę, która wstaje o piątej rano i wszystko „ogarnia” dla klienta, nie dasz rady tak funkcjonować na dłuższą metę i nie będziesz wiarygodna. Bądź autentyczna w swym biznesie, a z pewnością trafisz do grupy odbiorców, którzy czują Twój „flow” i odpowiada im dokładnie to, jaka jesteś.

Są dni, kiedy nie wszystko da się zapiąć na ostatni guzik i być może trzeba z czegoś zrezygnować, coś odpuścić, by móc zrobić to, co tak naprawdę najważniejsze. Kiedy musisz, na przykład: zrobić 3 posty na Instagram, wypuścić rolkę, wysłać Newsletter, a w tym samym czasie życie prywatne czy inne zobowiązania sprawiają, że nie dasz rady zrobić wszystkiego. Co wtedy robisz? Czy umiesz sobie odpuścić część zadań, mniej istotnych, by móc dowieźć te, które są dla Ciebie priorytetem?  Czasem materiał, który wypuścisz, nie będzie dokładnie taki, jakbyś chciała, ale ważniejszym może być dotrzymanie ustalonego terminu, niż dopracowanie każdego szczegółu.  Presja na pewno pomaga w zorganizowaniu i realizacji zadań, jednak wyznacz sobie granice, których nie będziesz chciała przekraczać.

Gosia Galbas joga i biznes

Czym tak w ogóle jest balans w biznesie?

Niestety, nie jest to często poruszany temat, a jeśli już, to jest on poddawany, moim zdaniem, niewłaściwej interpretacji. Utrzymanie balansu w biznesie niekoniecznie polega na tym, by w ciągu jednego dnia zachować równowagę pomiędzy czasem poświęconym na pracę a czasem spędzonym na odpoczynku. W biznesie, tak samo, jak i w życiu, musisz umieć poruszać się pomiędzy ekstremami, by wiedzieć, kiedy na przykład skupić się i pracować ciężko przez 10 godzin, a kiedy możesz zrobić sobie dzień wolny i w ogóle nie pracować. Kiedy przez miesiąc musisz pracować ciężko, ponad siły wręcz, ale wiesz, że kolejny miesiąc będzie lżejszy, że odpoczniesz i będziesz miała mniej pracy, Twój biznes jest odpowiednio „zaopiekowany” i Ty masz znów czas dla siebie – wtedy masz pewność, że zachowujesz balans.

W biznesie, jak i w życiu, warto nauczyć się jak odnaleźć swoją równowagę. Niewiele osób to potrafi, ale warto być świadomym tego, że właśnie poruszamy się pomiędzy ekstremami i tylko balansujemy pomiędzy nimi. Mówi o tym też Greg McKeown w swojej książce  ”Esencjalista”, życie to nie prosta linia z lekkimi wychyleniami, to swego rodzaju zygzak, rollercoster, który niesie Cię od jednego piku do następnego.

Bez umiejętności balansowania ilości pracy i czasu jej poświęconego, a życiu poza nią, będzie Ci trudno prowadzić biznes. 

Mam nadzieję, że te trzy wskazówki przydadzą Ci się zarówno w Twoim biznesie, jak i w życiu. Nie są to łatwe rzeczy do wdrożenia, wymagają przede wszystkim pracy nad sobą. Pokazanie swojego prawdziwego oblicza, tego, jaka jesteś, wymaga odwagi, gdyż wiąże się to z wystawieniem się na ocenę, nie zawsze pozytywną.

 Praca bez presji z kolei oznacza, że musisz nauczyć się odpuszczać i godzić z tym, że nie zawsze wszystko będzie zgodnie z tym, co sobie założyłaś.

 A utrzymanie balansu w biznesie wymaga orientowania się, kiedy trzeba skupić się i pracować, a kiedy jest już czas by zwolnić i dać priorytet odpoczynkowi. 

Wykorzystasz te wskazówki w swoim biznesie?
Potrzebujesz wsparcia w reorganizacji Twojego biznesu tak, aby zarabiał? Mogę Cię wesprzeć 👉 Osobista Partnerka Biznesowa

To połączenie wsparcia strategicznego z wykonawczym: od kreowania strategii oraz organizację w Twoim biznesie online (pozyskiwanie klientów, sprzedaż czy marketing) poprzez wdrażanie tych działań w biznesie.

Nie znajdziesz drugiej takiej usługi na rynku.

Opieka i wsparcie na 100%.

Podobne wpisy