Gosia Galbas Przesiębiorcza Joginka efektywność w pracy
||

Przygotuj się na działanie w 3 krokach!

Ten artykuł przeczytasz w 4 minuty 🔥


W tym artykule chcę Ci przedstawić moje przemyślenia na temat tego, co skłania nas do działania lub powstrzymuje, z uwzględnieniem zarówno psychologicznych, jak i fizjologicznych aspektów.

W ostatnim artykule opisywałam Wam moje sposoby na nieodkładanie rzeczy na później, ale nasuwa się pytanie: Jak zacząć działać?
Dlaczego niektóre osoby od razu przechodzą do działania, a inne potrzebują czasu? Chcą coś zrobić, ale tego nie robią. Zapewne myślicie, że dużo rzeczy dzieje się w głowie? Tak, to jest racja! Niektóre rzeczy trzeba sobie przepracować, żeby zacząć działać. Chciałabym jednak powiedzieć o ważnej kwestii, jaką jest nasze ciało. Według różnych badań, które przeprowadzono, stwierdzono, że takie naenergetyzowanie się oraz mobilizacja do działania, powodują też reakcje naszego ciała.

Jesteśmy wtedy bardziej napięci, tętno i ciśnienie są przyśpieszone, odczuwamy ciepło. Jest to moment mobilizacji naszego organizmu, który napędza nas do działania. Kiedy nasze ciało jest w stanie przygotowania, napięcia, szybciej przechodzimy do pracy, wykonując i realizując zadania.

Głównie pracować nad głową, aby w naszym ciele wyrobić sobie taki stan przed działaniem. Często ten stan możemy porównać do skupienia sportowców przed startem. Kiedy zaczynają się zawody, zapewne widzisz u nich stan skupienia. Moment, w którym sobie to wizualizują, przygotowując się do działania! I my, też powinniśmy się tak przygotowywać do naszej pracy.

Zacznijmy od wizualizacji uczucia ciepła np. od środka, czyli od naszego brzucha jako centrum naszego ciała. To lekkie ciepełko czy światło, które powolnie, spokojne, rozrasta się i opływa całe nasze ciało. Stan ten może trwać kilka lub kilkanaście minut. Po prostu zamykamy oczy, wraz ze spokojnym wdechem oraz spokojnym wydechem wyobrażamy sobie, że to nasze ciepło pojawia się w naszym brzuchu i rozrasta się coraz bardziej i bardziej. I to jest jedna z metod, którą należy ćwiczyć. Na początku możliwe, że nic nie poczujemy, ale warto próbować i poczuć to ciepło w swoim ciele. Człowiek od razu czuje się lepiej!

Następnie skupmy swoją uwagę na wizualizacji napięcia naszego ciała. Jest to moment, w którym organizm przygotowuje się do działania. Główną rolę odgrywa tutaj nasza postawa (wyprostowane plecy) i taka otwarta pozycja (nieskrzyżowane ręce, ramiona opuszczone), to jest właśnie nastawienie do boju.

Kolejnym etapem jest wyobrażenie sobie momentu, w którym już działamy i mamy ten sukces osiągnięty. Czy to w formie przekroczenia mety, zdobycia złotego medalu, skończonego projektu, czy pozyskania wspaniałego klienta lub premii. Wyobrażamy sobie tę chwilę, zamykamy oczy i oddychamy. Zastanawiamy się, jak to wygląda? W jakiej jesteśmy sytuacji? Co wokół się nas dzieje? W jaki sposób to odczuwamy? Wizualizujemy sobie ten moment osiągniętego celu i wczuwamy się w to. Nie jest to tylko „aha, ok, zrobiłam/łem ten projekt”. Nie! Wyobraźmy sobie, jak piszemy do klienta, że projekt został zrealizowany na 200% – 300%. Wszystko przychodzi z praktyką. Jednak coraz częstsza wizualizacja, powoduje, że nastawiamy się na to zwycięstwo.

To są 3 kroki, które warto mieć na uwadze, jeśli czujemy, że nie umiemy nastawić się na działanie.

1. Musimy sobie wyobrazić ciepło naszego ciała.
2. Skupiamy uwagę na ciele, jego postawie i napięciu.
3. Wyobrażamy sobie wygraną, zwycięstwo, sukces.

Spróbuj wprowadzić te trzy kroki. Możesz to zrobić na raz lub po kolei, jeden po drugim. Pamiętaj, że jednocześnie zadziałają najlepiej. Jeżeli jest tego za dużo, a Ty nie czujesz się na siłach, możesz stopniowo z tygodnia na tydzień wprowadzać sobie wizualizację. Sprawdź, jak się czujesz, jak działasz i w jaki sposób wykonujesz różne czynności.

Jestem ciekawa Twojej opinii. U mnie się to sprawdza, staram się wizualizować różne momenty w moim życiu prywatnym i zawodowym. Przygotować się do działania i w rezultacie do zwycięstwa.
Jeśli czujesz, że potrzebujesz wsparcia w swoim biznesie, to mam dla Ciebie ofertę, której nie ma na rynku 👉 Osobista Partnerka Biznesowa

To połączenie wsparcia strategicznego z wykonawczym: od kreowania strategii oraz organizację w Twoim biznesie online (pozyskiwanie klientów, sprzedaż czy marketing) poprzez wdrażanie tych działań w biznesie.

Nie znajdziesz drugiej takiej usługi na rynku.

Opieka i wsparcie na 100%.

Podobne wpisy