|||

Minuta ćwiczeń może wiele zmienić w Twoim zdrowiu… i biznesie!

Aktywność fizyczna podczas pracy z domu? Wpleć ją w swoją codzienność. Wystarczy jedna minuta! Zobacz, jak wiele możesz zyskać dzięki ćwiczeniom „na przekąskę.”


Na pewno wiesz, jak siedząca praca i coraz dłuższy czas spędzany przed komputerem wpływają na nasze zdrowie. Nie ma się co oszukiwać, tak naprawdę w pracy online wszystko jest przeciw Twojej kondycji. A co, jeśli powiem Ci, że w minutę możesz zrobić więcej niż przez cały tydzień?

Tak, brzmi to przewrotnie i specjalnie trochę tendencyjnie dobieram proporcje, ale prawda jest taka, że jeśli kilka razy w ciągu dnia, regularnie będziesz poświęcać mniej niż jedną minutę na aktywność fizyczną, poprawisz swoją kondycję. Zestaw to teraz z sytuacją, w której cały dzień tego nie robisz, a na koniec dnia masz tylko siłę na pójście do sklepu i myśl o intensywnych ćwiczeniach napawa Cię odrazą. Po tygodniu rachunek aktywności nie jest zbyt imponujący, prawda?

Image by benzoix on Freepik

Według jednego z ostatnich badań (całość znajdziesz tutaj) przeanalizowano ćwiczenia przekąski, czyli krótkie intensywne serie trwających krócej niż 1 minuta ćwiczeń. 

Jakie są wnioski? Takie regularne aktywności-przekąski (bo czy w przerwie w pracy nie sięgamy w pierwszej kolejności po przekąski właśnie? ;)) powtarzane kilkukrotnie w ciągu dnia mogą poprawić wydolność krążeniowo-oddechową, przyspieszyć metabolizm oraz wzmocnić kondycję układu sercowo-naczyniowego u osób wcześniej nieaktywnych fizycznie. 

To takie proste!

Prawda jest brutalna. Nie ma wymówek! Największą zaletą takich ćwiczeń jest to, że możesz je wkomponować pomiędzy codzienne czynności i wymagają tylko minuty! Naprawdę każdy z nas może zrobić sobie przerwę na minutę. A jeśli wydaje Ci się, że nie możesz tego zrobić dla swojego zdrowia, to prawdopodobnie… tylko Ci się wydaje.

Nie musisz nic planować, wykupować karnetu, umawiać się z trenerem, koleżanką czy partnerem. Nie musisz poświęcać swojego wolnego czasu na zorganizowaną aktywność fizyczną, wystarczą Ci ćwiczenia-przekąski! 

Zdrowie to tylko jeden z beneficjentów. 

Na odejściu od komputera zyska o wiele więcej niż Twoje ciało i zdrowie. 

 • Chwila przerwy pomaga zresetować umysł, przerzucić uwagę na coś zupełnie innego od tematów, którymi się zajmujesz i łatwiej przejść z jednego zagadnienia do drugiego. 
 • Aktywność fizyczna podczas pracy z domu wpływa też na kreatywność i zdolność rozwiązywania problemów, a to przecież potrzebne Ci jest na co dzień w pracy! 
 • Na krótkich ćwiczeniach zyskuje Twój biznes. Przedsiębiorczyni, która jest zdrowsza, potrafi oderwać głowę od intensywnej pracy i delikatnie się zdystansować, to przedsiębiorczyni, która wpada na nowe pomysły i myśli bardziej analitycznie. 

10 pomysłów na ćwiczenia, na które możesz poświęcić 1 minutę. 

Te krótkie aktywności możesz łatwo wkomponować w przerwy podczas pracy, niemal nie odchodząc od biurka dalej niż na 2 metry, jednocześnie pomagając poprawić krążenie krwi i zwiększyć poziom energii. Oto co możesz zrobić jako ćwiczenie-przekąskę:

 1. Przysiady przy każdym odejściu od komputera.
 2. Plank pomiędzy zadaniami.
 3. Pajacyki po spotkaniu online.
 4. Skakanie na skakance przed napisaniem ważnego maila.
 5. Bieg w miejscu – odejdź od biurka i biegnij w miejscu, wysoko unosząc kolana.
 6. Czekając, aż zaparzy się woda na herbatę lub kawę, rób naprzemienne wykroki do przodu i do tyłu. 
 7. Wejdź i zejdź po schodach kilka razy po intensywnym zadaniu w pracy.
 8. Zrób kilka pompek przed wymagającym zadaniem.
 9. Przeskoki – przeskakuj dwiema złączonymi nogami z miejsca na miejsce. Możesz to robić przód-tył, lewo-prawo lub spróbować skakać po kwadracie. 
 10. Intensywna jazda na rowerze stacjonarnym lub szybki marsz na bieżni, jeśli masz takie sprzęty w domu.
aktywność fizyczna w pracy, zdrowie, biznes online, praca zdalna
Image by freepik on Freepik

Ukryta zaleta.Potrzebujesz wsparcia w zbudowaniu strategii marketingowej lub przygotowaniu ścieżki klienta? Mogę Cię wesprzeć.
Osobista Partnerka Biznesowa

To połączenie wsparcia strategicznego z wykonawczym: od kreowania strategii oraz organizację w Twoim biznesie online (pozyskiwanie klientów, sprzedaż czy marketing) poprzez wdrażanie tych działań w biznesie.

Nie znajdziesz drugiej takiej usługi na rynku.

Opieka i wsparcie na 100%.

Podobne wpisy