błędy w biznesie online
|||

Każdy z nas popełnia błędy

Nie ma ludzi nieomylnych, każdy z nas popełnia błędy, ale to właśnie pewne doświadczenia i umiejętność wyciągania z nich wniosków, składają się na mądrość i zdolność oceny ryzyka w biznesie.
Chcesz wiedzieć, jakie są moje wnioski? Zapraszam do przeczytania tego wpisu.


Jako online project/biznes managerka często zajmuję się podsumowaniem projektów – co poszło dobrze, a co nie. Jak można było zoptymalizować pewne procesy, a czego nie dało się przewidzieć (a co za tym idzie, także uniknąć).

W swoim biznesie też postanowiłam zrobić bilans zysków i strat, a raczej wniosków, które wyciągnęłam z pewnych sytuacji.

Czego się nauczyłam…

#1 Praca u siebie, to także praca nad sobą.

Twoja firma to Ty i tak długo, jak Ty masz motywację, siłę do działania i się rozwijasz, tak długo będzie się to przekładać na Twoje biznesowe wyniki.

#2 Potrzebna jest wiara w swoje produkty i usługi.

Bez tego ani rusz. Nawet jeśli Twój produkt jest świetny, to tak długo, jak Ty nie będziesz o tym przekonana, nie będziesz mogła przekonać do tego innych. To samo oczywiście dotyczy też usług.

błędy w biznesie online
Image by freepik on Freepik

#3 Aby sprzedać swoją ofertę, potrzebna jest pewność siebie.

To ona pokaże Twoim klientom, że warto Ci zaufać. Pracuj nad komunikacją, ucz się negocjacji i przede wszystkim, określ swoje zasady gry, aby samej móc się ich trzymać, gdy przyjdzie stresująca rozmowa.

#4 Budowanie marki to jest proces, który trzeba zaplanować.

Plan to must have, jeśli chcesz, aby pomysły dochodziły do etapu realizacji. Inaczej szybko się wypalisz, a w szufladzie będzie leżeć stos karteczek z genialnymi projektami, które nigdy nie ujrzą światła dziennego. Zaplanowanie strategii marketingowej własnej marki to najcenniejsze, co możesz zrobić dla siebie jako freelancerka.

#5 Dobra komunikacja jest kluczem do dobrych współprac.

Szczera komunikacja i jasno określone zasady to podstawa dobrej i długotrwałej współpracy. Tak naprawdę to ta cecha wyróżnia Cię od innych. Na pewno jest wiele freelancerek, które umieją dokładnie to samo, co Ty, ale żadna z nich nie komunikuje się dokładnie tak samo i nie ma takich cech osobowości.

#6 Bój się i działaj!

To motto towarzyszy mi od lat i nadal dodaje mi sił. Strach jest normalnym, zdrowym odruchem, ale to właśnie działanie mimo tego strachu buduje nasze sukcesy. Błędy w biznesie są czymś normalnym i obawy przed ich popełnieniem nie powinny stać się Twoim hamulcem w rozwoju.

Jakie w takim razie popełniłam błędy i jakie wyciągnęłam z nich wnioski?

#1 Nie każdy klient jest dla mnie.

Image by benzoix on Freepik

#2 Moje zasady i granice są po to, aby ich przestrzegać.

#3 Szczerość przede wszystkim

#4 Różnica między kosztem a inwestycją

Moje błędy odnoszą się do moich celów.Potrzebujesz wsparcia w zbudowaniu strategii marketingowej lub przygotowaniu ścieżki klienta? Mogę Cię wesprzeć.
Osobista Partnerka Biznesowa

To połączenie wsparcia strategicznego z wykonawczym: od kreowania strategii oraz organizację w Twoim biznesie online (pozyskiwanie klientów, sprzedaż czy marketing) poprzez wdrażanie tych działań w biznesie.

Nie znajdziesz drugiej takiej usługi na rynku.

Opieka i wsparcie na 100%.

Podobne wpisy