work-life integration
|

Dlaczego tak ważna jest wiedza, po co prowadzisz biznes?

Ten artykuł przeczytasz w 3,5 minuty 🔥


Jeśli prowadzisz biznes, naprawdę ważne jest, by odpowiedzieć sobie na pytanie „po co to robię?”. Bynajmniej nie chodzi tu o podważanie jego sensu! Jeśli zastanowisz się, jakie są Twoje cele, będziesz mógł zweryfikować, czy do nich dążysz. Co Ci to da? Poniżej przedstawiam parę argumentów.

Przyjrzyj się poniższym pytaniom:

Dlaczego prowadzisz biznes?

Po co prowadzisz biznes?

Czy widzisz różnicę? Zadając pytanie od „dlaczego” chcemy dowiedzieć się o przyczynę, pytając się „po co” interesuje nas cel. Oczywiście, prowadząc biznes, ważne jest odpowiedzieć sobie na te oba pytania. Gdy nie poświęcisz czasu na zastanowienie się, jakie są Twoje cele (i te biznesowe, i te esencjalne), to nie będziesz świadomie prowadzić swojego biznes.

Chyba nie ma osoby, która nie chciałaby go poczuć! Jeśli określisz, co chcesz w życiu osiągnąć, będziesz mieć możliwość wybrania sposobu na dojście do celu. Osiągając swój cel, poczujesz spełnienie (czasem jest ono niestety krótkoterminowe, ale to temat na inny artykuł). Jest tutaj tylko jeden haczyk. Spełnienie osiągniesz tylko wtedy, gdy dotrzesz do Twoich prawdziwych celów (nie tych narzuconych przez innych). Tak więc, wyznacz cele w biznesie i obierz odpowiedni kierunek, a dotrzesz w Twoje wymarzone miejsce.

Po co prowadzisz biznes?

Odpowiedź na pytanie „Po co prowadzę biznes?” pomoże Ci zweryfikować, czy działania w biznesie, które podejmujesz każdego dnia, są właściwe. Gdyby okazało się, że zbaczasz z wyznaczonej drogi, będziesz mieć czas na odpowiednie poprawki i zmianę koncepcji. Tylko pamiętaj, aby co jakiś czas weryfikować swoje cele biznesowe. Idealnie byłoby, abyś usiadł raz na miesiąc i zweryfikował, czy idziesz w wybranym przez siebie kierunku. Daj sobie też przestrzeń na zmianę celów, gdy czujesz, że idziesz złą drogą.

Gdy wiesz już „po co ”, możesz skupić się na „jak”. Pomoże Ci to podejmować trafne i odpowiedzialne decyzje, a to takie właśnie prowadzą do sukcesu.

Mając ułożony plan i postępując zgodnie z nim, wraz z wynikami firmy automatycznie rośnie Twoja pewność siebie. Dzięki temu potrafisz lepiej sprzedać swój produkt lub usługi, bo Twoja pewna postawa sprawia, że inni ufają w jakość tego, co im oferujesz. Gdy ty wierzysz w cel, do którego dążysz, idziesz pewnie tą drogą.

Poczucie kontroli nad biznesem i postępowanie zgodnie z obraną wcześniej strategią prowadzą do wewnętrznego spokoju. Prowadzenie własnej firmy zazwyczaj kojarzy się ze stresem i nerwówką. Jeśli masz przemyślany plan i się go trzymasz, możesz pozwolić sobie na spokój. A to jest coś, czego pragnie każdy z nas 🙂

Warto podejść do swojego biznesu „od końca” i wszystkie swoje decyzje ukierunkować na wymarzony efekt. Odpowiedziałeś już sobie na pytanie, po co prowadzisz biznes?
Potrzebujesz wsparcia w reorganizacji Twojego biznesu tak, aby zarabiał? Mogę Cię wesprzeć 👉 Osobista Partnerka Biznesowa

To połączenie wsparcia strategicznego z wykonawczym: od kreowania strategii oraz organizację w Twoim biznesie online (pozyskiwanie klientów, sprzedaż czy marketing) poprzez wdrażanie tych działań w biznesie.

Nie znajdziesz drugiej takiej usługi na rynku.

Opieka i wsparcie na 100%.

Podobne wpisy